Regidis s.r.o.
-> pre 10% zľavu nahláste kód 91111006
Informačné systémy

    

Podrobný popis
Objednávka
Galéria
Obchodné podmienky
 

Overovač bankoviek

Vreckový overovač bankoviek

Na základe našich skúseností a skúseností našich obchodných partnerov, kde sa hlavne pri prechode na EURO, vo väčšej miere ako inokedy vyskytli v obehu falošné bankovky, ktoré nás všetkých ohrozujú, sme do našej ponuky zaradili duálny vreckový overovač bankoviek za cenu 16€ v rámci SR vrátane poštovného.

Galéria
Podrobný popis


Kontrola pravosti bankovky sa vykonáva:

  • ultrafialovým svetlom na jednej strane overovača
  • magnetickým snímačom na opačnej strane overovača

Stlačením tlačidla s označením "UV" a pri osvietení bankovky budete vidieť fluorescenčné znaky. Pri väčšine bankoviek sú to tenké vlásočnice.

Stlačením tlačidla s označením "MG", červená dióda zasvieti a overovač je pripravený snímať. Magnetickou hlavou, ktorá je umiestnená na opačnej strane ako UV dióda, prejdete cez magnetický pásik. Prechádzajte po jeho dĺžke zhora nadol, rýchlejšími pohybmi. Ak detektor rozpozná magnetické krycie znaky budete počuť pípnutie.

Práve magnetický snímač je implementovaný v drahých "stolových" overovačoch, ale kvôli vysokej spoľahlivosti rozpoznávania falošných bankoviek bol zabudovaný práve do vreckového overovača, aby bol dostupný všade pre každého. Treba mať na zreteli, že len v Európe je stiahnutých z trhu odhadom až milión falošných bankoviek ročne.

Overovač bankoviek má veľkosť iba 2 x 2 x 8 cm a je vhodný pre nosenie na kľúčoch, kde vás neobmedzuje ale hlavne chráni vaše peniaze.

Duálny vreckový overovač bankoviek je vhodný na kontrolu akýchkoľvek bankoviek obsahujúcich krycie znaky, fluorescenčné či magnetické, napríklad EURO, USD, GBP, CZK a iné.

2005  Regidis s.r.o.